GPS: 48.9040705, 21.4593696

VYNOVENÝ OKRUH 2021

IMG_7552

V letnej sezóne 2021 čaká na návštevníkov Slovenských opálových baní opäť niečo nové. Ak ste už v minulosti navštívili slovenský domov vzácneho drahokamu, môžete sa do podzemia tešiť opäť, pretože ak si aj tento rok svoju návštevu zopakujete, uvidíte úplne nové exponáty.

Základný okruh má približne 1 km a návštevníci ho absolvujú so sprievodcom, ktorý ich oboznámi s históriou tohoto svetovo unikátneho miesta. 

V novej sezóne pribudlo okrem ďalších ukážok samotného drahého opálu aj množstvo technických a historických exponátov, ktoré menia kedysi prázdne chodby na zaujímavý exkurz do banskej histórie. Uvidíte napríklad nové ukážky horizontálnej aj vertikálnej banskej dopravy – tzv. sypy, nástroje, ukážky odvodňovania banských chodieb, vodnú hrádzu, repliku podzemnej banskej toalety, sklad streliva, no zavedieme vás aj do veľkej podzemnej galérie s najstaršími fotografiami, aké boli v týchto baniach urobené. 

Počas celého leta sa aj najmenší návštevníci môžu tešiť na pravidelné podujatie s názvom “Hľadanie opálov pre malých dobrodruhov”, ktoré sa koná každý pondelok a piatok o 10.30 hod.

Kto chce vidieť viac ako základný okruh ponúka, mal by si zarezervovať vstup  na adrenalínový 5-hodinový pobyt v bani so sprievodcom, ktorý je určený pre skupinu max. 8 ľudí. Ten ponúka prehliadku mnohých zaujímavých a vzácnych zákutí, nachádzajúcich sa v 35 kilometrovom podzemí Slovenských opálových baní a tiež vyskúšanie starých banských techník. Tento typ prehliadok sa organizuje v určitých dňoch a je potrebné sa naň objednať vopred.

Slovenské opálové bane zmenili aj časy vstupov a to každú hodinu od 9.00. Posledný vstup je o 16.00.

Vstupenky si zakúpite priamo v pokladni pri Slovenských opálových baniach. 

Rezervácie na želané druhy prehliadok môžete urobiť priamo cez rezervačný formulár na našej webovej stránke.