GPS: 48.9040705, 21.4593696

Objaviť poklad Slovákov môžu návštevníci akéhokoľvek veku!

Slovenské opálové bane sú otvorené celoročne, každý deň v týždni, vrátane víkendov. Otvorené boli dokonca aj na Silvestra. Nielen počas daždivých dní mnoho ľudí rieši dilemu, kam zájsť a stráviť tam príjemnú chvíľu. Kde zabaviť neposedné zvedavé deti, kam vziať kolegov, rodinu, priateľov, manžela/manželku…aby človek nemusel stále chodiť len po nákupných centrách. Z toho dôvodu ste nám počas celého minulého roka písali rovnakú otázku: Pre koho je vstup do bane vhodný? Tu je naša odpoveď:

1. malé deti do 3 rokov – bolo ich už u nás mnoho. V nosiči, šatke, bugine, pešo…Samozrejme rodič musí počítať s tým, že ročné bábo to bude baviť menej ako trojročného škôlkára objavovateľa. Pri detičkách myslite na teplé oblečenie a obuv. O zábavu sa im už postaráme my.

2. Deti od 3 do 12 rokov – najvďačnejšia skupina, ktorá ani nevníma chlad. Milujeme ich a vždy dokážu presne spočítať všetkých ukrytých permoníkov v bani. Majú nekonečné otázky a vždy chcú nájsť nejaký opál.

3. Adolescenti – mládež, ktorú len tak niečim neohúrite, to sú zbierači zážitkov a zaujímavostí, aké neuvidia ani na youtube. Určite nedajte na ich večnú znudenosť a vezmite ich k nám. Za frflanie a prevracanie očami dávame bonus – nájsť si cestu von z 35 km bludiska sám 😀 😀 😀 (žartujeme, ohúrime ich geológiou a históriou)

4. Partia kámošov/kámošiek – tripy priateľov sú u nás veľmi obľúbené a pomerne bežné. Milujeme, keď si u nás urobíte zážitkové teambuildingy. A vieme, že vy milujete, keď vás navedieme do tmavej chodby, kde sa vypínajú baterky a orientuje sa len podľa lana na stene…

5. Bod č. 4 platí aj pre partie kolegov v práci, ktorí chcú nejaký spoločný zážitok.

6. Seniori – sme nadšení, koľko seniorov si dokáže nájsť čas a urobiť výlet k nám. Nebojte sa, základný okruh zvládnu nielen zdraví, ale aj človek na invalidnom vozíku.

Stála teplota, kvôli ktorej sa musíte poriadne obliecť je 4 až 6 °C. Prehliadky robíme pre akúkoľvek veľkú skupinu (na jeden vstup max. 25 ľudí) a pokojne vás prevedieme základným okruhom aj dvoch.

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte sa pýtať. Rezervácie môžete urobiť mailom na slovakiaopal@slovakiaopal.com, alebo telefonicky na: 0904 22 33 00.