GPS: 48.9040705, 21.4593696

V roku 2019 sa okolie baní výrazne zmenilo

Každoročná letná sezóna prináša zmeny v Slovenských opálových baniach. Pomaly pribúdajú rôzne vylepšenia a atrakcie pre návštevníkov a snažíme sa zvyšovať ich komfort sprievodnými službami. Keďže opálové bane sú miestom častých akcií, organizovaných najmä vonku, zrealizovali sme pred letnou sezónou v roku 2019 zásadnú rekonštrukciu okolia.

Vybudovali nový prístupový chodník so zábradlím, rozšírili parkovisko, vyčistili areál, vysypali ho štrkom, vybudovali altánok, ohnisko a niekoľko drevených stolov a lavíc. Vybudovali sme niekoľko stálych expozícií zväčšujúceho sa banského skanzenu, ktoré si návštevníci môžu pozrieť ešte pred vstupom do bane. Pribudli mobilné toalety, kancelária a konečne aj obchod, kde si môžete zakúpiť nielen vstupenky, ale aj originálne suveníry, či malé občerstvenie.

V strede areálu sa nachádza drevené pódium s nádhernou drevenou sochou víly Libanky, ktorá drží v rukách farebnú horninu. Práve na tomto pódiu sme divadelným predstavením o tejto banskej legende otvorili letnú sezónu roku 2019. Návštevníci, ktorí pred pár rokmi navštívili bane ešte v provizórnom režime tak majú možnosť vidieť niečo úplne nové.

Zdar Boh!