Spojenie s vesmírnymi silami

Ani jedna prehliadka Slovenských opálových nie je rovnaká. Snažíme sa texty exkurzií priblížiť návštevníkom s prihliadnutím na ich vek, záujem a vedomosti. No niekedy sa stane, že aj sám sprievodca stratí slová a len sleduje dianie okolo. O zážitky sa starajú návštevníci, ktorí vedia výborne využiť všetko bohatstvo bane a zeme zanechané pre nás všetkých (a to nemám na mysli opály).
Dňa 12.03.2017 sme boli poctení návštevou jogínov v Slovenských opálových baniach, ktorí nám pomáhajú hľadať Goldschmidtov poklad ukrytý v hĺbkach chodieb opálovej bane.

„Joga s Ivkou – je zmena vesmírnej energie, ktorá vstupuje do srdca človeka, aby nastala ABHAYA.“ Ivka Harvanová PHDr., certifikovaná cvičiteľka jogy.

Definícia abhaya:
„Be fearless and pure; never waver in your determination on your detication to the spiritual life. Give freely. Be self-controlled, sincere, truthful, loving and full of the desire to serve.
Realize the truth of the scirtures; learn to be detached and to take joy in renucation. Do n ot get angry or harm any living creature, but by compassionate and gentle; show good will to all.
Cultivate vigir, potience, will purity; avoid malice and pride. The Arjuna, you will receive your destiny.“ One of the cardinal vir tues hight light by The Bhagavad Gita, as Krisnasays to Arjuna.

Zdar Boh!

*Ivet