Poklad nájdený

Sobotné popoludnie v prírode s rodinou a nádychom zdravej súťaživosti? Áno, presne v tomto duchu sa nieslo hľadanie opálu pred štôlňou Jozef.  Od rána sme pracovali na tom, aby bolo o 10.00 všetko pripravené, no účastníci začali chodiť už skôr.  Registrácia trvala približne hodinku, a keďže nedočkavci nemohli ísť na haldu skôr, aby to bolo spravodlivé, tak si našli iné miesto na rozcvičenie zraku.

Aby to malo aj svoju úroveň, rozhodca nahodil aj banícku uniformu a pred samotnou súťažou vysvetlil pravidlá. Deti sa taktiež dozvedeli, že toho najlepšieho hľadača čaká prekvapenie v podobe, nielen diplomu a pekných cien, ale taktiež bude mať možnosť navštíviť aj znesprístupnené  priestory bane a nižšie priestory, kde sa nachádzajú aj banské jazierka.

Rozhodca,  predseda banského spolku Slovakia Opal, Peter Vavrek mal čo robiť, kým obodoval každé jeden kúsok opálu. No, uznajte sami, ohodnotiť opály od 70 detí nie je med lízať. Nedá nám nespomenúť úlovok jednej malej hľadačky, ktorej sa podarilo nájsť nádherný kúsok a samozrejme jej tento opál zabezpečil prvenstvo v súťaži.

Tešíme sa na ďalšie ročníky a nových hľadačov.

*Mon