II. výstup na Šimonku – pridaj sa k nám

V sobotu, dňa 11.8.2018 sa pridajte k našich sprievodcom Nike a Václavovi, a po druhýkrát spoločne vystúpte na najvyšší vrchol Slanských vrchov, ktorých súčasťou sú Slovenské opálové bane – na vrchol Šimonky.

Stretnutie účastníkov výstupu bude pred obecným úradom v obci Zlatá Baňa o 9:00 hod. Počas výstupu sa naskytne aj pohľad na najvyššiu stavbu na Slovensku – rádiový a televízny vysielač Dubník, vysoký 318 metrov. Zo Šimonky budeme pokračovať ďalej k monolitu jedinej nájomkyne Slovenských opálových baní Emmy Goldschmiedtovej, až k Slovenským opálovým baniam. Predpokladaný príchod k štôlni Jozef je o 14:00 hod. Sprievodcovia zabezpečia účastníkom aj odvoz späť k autám do Zlatej Bane!

Pokiaľ Vám ako motivácia nestačí pobyt na čerstvom vzduchu v krásnom prostredí Slanských vrchov a strávenie víkendového dňa s rodinou v prírode, máme pre Vás ešte jeden bonus. Každý účastník, ktorý úspešne prejde celú trasu, získa vstupenku do bane v hodnote 10 eur pre 1 osobu. Ihneď sa bude môcť schladiť v bani, kde je teplota 6°C a prejsť ďalších 1,28 km, prípadne vstupenkou potešiť niekoho iného.

Povinnou výbavou je dobrá nálada, nezabudnite ani na turistickú obuv a občerstvenie.

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na tel. čísle +421 948 945 535 alebo emailom na slovakiaopal@gmail.com

Teší sa na Vás kolektív Slovenských opálových baní!

*Nika