II. Beh o Slovenský opál

Dňa 21.7.2018 sa Slovenské opálové bane opäť po roku stali centrom pozornosti športovcov. Konal sa II. beh o Slovenský opál. Zatiaľ čo pred rokom do cieľa dobehlo 198 bežcov, tento rok musel byť pre veľmi veľký záujem stanovený limit účasti na 300 bežcov, čo predčilo naše očakávania. Nikto zo záujemcov si nechcel nechať ujsť jedinečnú príležitosť, ako si počas behu vychutnať krásnu prírodu Slanských vrchov a nazrieť do podzemia Slovenských opálových baní, ktoré sú okrem iného ideálnym miestom na schladenie sa.

Hlavný rozhodca, pán Peter Buc, napísal: „Prostredie a celková kulisa 2. behu o Slovenský opál opantala všetkých a preto sa aj tohto roku postavilo na štart veľké množstvo bežcov, ale aj Nordic Walkerov z celého Slovenska a nechýbali ani bežci z Poľska, Maďarska a Českej republiky. Nádherné teplé letné počasie sprevádzalo tento špecifický beh Opálových baní v blízkosti Červenice. Že príroda a srdečná atmosféra na podujatí má veľkú prioritu medzi bežcami sa potvrdilo aj na tomto behu.

Víťazstvo si odnáša medzi mužmi do Poľska Ján Wydra, ktorý napriek tomu, že vystúpil z auta rovno na štarte pretekov, dokázal zvíťaziť s časom 21:13. Medzi ženami si víťazstvo odnáša Zuzana Iľovová z domáceho oddielu MARAS team, s časom 25:18. Veľká vďaka patrí organizátorom z Opálových baní, ale aj Lackovi Marasovi, ktorí majú najväčšiu zásluhu na úspešnom priebehu tohto čarovného behu. Zostáva len veriť, že budú úspešné pokračovať v tradícii tohto bežeckého sviatku!“

Aj my chceme poďakovať a to predovšetkým prešovskému bežcovi Lacovi Marasovi, ktorý zabezpečil okrem iného aj krásne medaily, rozhodcom Anke a Petrovi Bucovým, Žojcovi zo skupiny Mloci za ozvučenie, skupine Introverdikt za hudobnú vložku, ale aj ostatným organizátorom, dobrovoľníkom, a všetkým účastníkom tohto podujatia.

Ďakujeme aj za množstvo pozitívnych ohlasov a už teraz sa tešíme na stretnutie na III. ročníku behu o Slovenský opál v roku 2019!

Fotogaléria (fotografie z viacerých zdrojov):

https://lacom.rajce.idnes.cz/Beh_o_Slovensky_opal_2018

https://lacom.rajce.idnes.cz/Beh_o_Slovensky_opal_2018_-_2._rocnik

Zdar Boh!

 

  

 

 

 

  

* Nika