Hľadanie opálu

Minulý rok sme pre malých dobrodruhov a hľadačov zorganizovali súťaž v hľadaní opálov, ktorej sa zúčastnilo niekoľko desiatok detí, no môžeme povedať, že aj hŕstka dospelákov, keďže hľadanie pohltilo často aj samotných rodičov. Pre veľký úspech a samozrejme skvelú atmosféru, ktorá panovala pred štôlňou sme sa rozhodli usporiadať aj druhý ročník tejto súťaže. Pozývame všetky deti a ich rodičov, aby prišli stráviť rodinnú pohodu spojenú s hravou súťaživosťou pred štôlňu Jozef. Hľadanie opálu sa bude konať v sobotu, 15. septembra 2018 a na celý priebeh súťaže bude dozerať geológ Peter Vavrek.

Odporúčame si doniesť okrem dobrej nálady aj vlastné náradie, lopatky či kladivká na hrabanie, alebo je možnosť si zakúpiť geologické kladivko na mieste.

Pre najšikovnejších hľadačov máme pripravenú cennú odmenu a prekvapenie. Príďte so svojimi deťmi stráviť príjemnú septembrovú sobotu v Slanských vrchoch. Pred štôlňou sú aj ohniská ako stvorené na príjemné opekanie, takže neváhajte a prineste si aj nejakú tu klobásku, či špekačku a využite možno, že aj poslednú možnosť letno-jesennej opekačky.

Podmienka účasti: vek do 15 rokov
Registračný poplatok: 0,50 €
Miesto konania súťaže: štôlňa Jozef (medzi obcami Zlatá Baňa a Červenica)

Program podujatia:
Od 10.00 hod – registrácia účastníkov
11.00-13.00 – súťaž v hľadaní opálov
14.00 – vyhodnotenie súťaže

Registrácia je možná priamo na mieste, alebo e-mailom na hladanieopalu@gmail.com (do e-mailu uveďte meno a vek dieťaťa)

Bližšie informácie:
hladanieopalu@gmail.com
slovakiaopal@gmail.com

Súťaž organizuje Opálové bane Libanka, s.r.o. a Banský spolok Slovakia opal.

Tešíme sa na Vás :D

*Monika